Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ul. Janowska 1, Lublin    81 307 68 86   lublin@lub-dach.pl

POZOSTAŁE POKRYCIA

Krycie dachów Lub-Dach w Lublinie – Pozostałe pokrycia dachowe

   Firma Lub-Dach jest dystrybutorem pokryć dachowych prowadzącym od wielu lat swoją działalność na terenie Lublina i jego okolic. Oferujemy naszym Klientom również usługi krycia dachów i montażu zakupionych u nas produktów.

W zależności od wymagań jakie stawia przed nami rynek oraz potrzeby Klientów, jesteśmy w stanie dostarczać inne pokrycia dachowe, takie jak:

 

GONTY BITUMICZNE

   Gonty bitumiczne były dosyć popularne w Polsce w latach 1990-2010. Z różnych przyczyn zainteresowanie tym pokryciem dachowym spada z roku na rok. Obecnie najczęściej stosowane są do krycia dachów na altankach ogrodowych oraz do wymiany starego pokrycia z gontu.

Na życzenie klientów firma Lub-Dach w Lublinie zajmuje się dystrybucją gontów bitumicznych.

 

PAPY

   Papy stosowane są obecnie do krycia dachów płaskich oraz jako podkład pod tradycyjne pokrycia dachowe zamiast membran dachowych na przykład pod dachówki. Dlatego rozróżnia się właśnie dwa rodzaje pap: papy podkładowe i papy wierzchniego krycia.

   Papy mogą być termozgrzewalne lub montowane mechanicznie; cienkie np. 2mm lub grube nawet powyżej 5mm. Papy mają też różną plastyczność w zależności od temperatury, dlatego nie wszystkie można układać w czasie mrozu.
   Inwestorzy którzy wybrali dach z tzw. wolim okiem, muszą się liczyć z obowiązkowym zastosowaniem papy podkładowej przynajmniej w tym miejscu konstrukcji dachowe.

   Zapraszamy do firmy Lub-Dach w Lublinie do skorzystania z oferty na papy dachowe.

   Na uwagę zasługuje papa BIT PREMIUM SBS marki Braas. Jedna z najlepszych pap podkładowych na rynku. Zakres temperatur w jakich zachowuje plastyczność sprawia iż nie ma sobie równych, a zastosowanie papy BIT PREMIUM SBS pod pokrycia dachowe Braas, pozwala na uzyskanie 15 letniej gwarancji systemowej Braas na wszystkie ich produkty.


EUROFALA

   Eurofala to pokrycie dachowe które wygląda jak eternit, natomiast nie zawiera azbestu, a głównym surowcem do produkcji Eurofali jest tzw. włókno-cement.

   Najczęściej Eurofala stosowana jest do krycia dachów na budynkach inwentarskich, gdzie występuje agresywne środowisko w którym blachy trapezowe mogłyby szybko skorodować.

Dodatkowo zaletą Eurofali jest to, iż nie wymaga ona stosowania membrany dachowej.

W Lub-Dach w lublinie mamy w ofercie płyty włókno-cementowe Eurofala marki Cembrit.


PŁYTY Z TWORZYW SZTUCZNYCH

   Przezroczyste trapezowe lub faliste pokrycia z tworzyw sztucznych to najczęściej materiały wykonane z PCV, poliwęglanu, polipropylenu oraz innych tworzyw.

   Zastosowanie płyt z tzw. „pleksy” ma miejsce tam, gdzie jest potrzeba zabudowy dachu bądź ścian ale z jednoczesnym dostępem do światła.

   Płyty z PCV (pleksy) stosowane są przy zadaszeniu balkonów, obijania altanek ale również bardzo często jako doświetlenia w dachach dużych budynków przemysłowych i inwentarskich.

   Niektórzy producenci blach mają w ofercie płyty z poliwęglanu w identycznym kształcie co ich blachy trapezowe po to właśnie, aby można było bez problemu wstawić taki świetlik pomiędzy blachy trapezowe na dachu.

   W Lub-Dach w Lublinie często na życzenie klienta uwzględniamy w zamówieniu blachy trapezowej takie właśnie świetliki dachowe z poliwęglanu.

BLACHY TRAPEZOWE

Najstarszy typ pokryć dachowych z blach to blachy trapezowe.

   Możliwości wykorzystania blach trapezowych są ogromne. Oczywiście najbardziej powszechnym zastosowaniem są dachy. Oprócz dachów blachy trapezowe wykorzystywane są do elewacji, podbitek dachowych, ogrodzeń, bram garażowych, drzwi w budynkach przemysłowych, balustrad, obić balkonów, przyczepek samochodowych oraz wszędzie tam, gdzie potrzeba zabudować płaską powierzchnię.

Zaletą blach trapezowych jest ich sztywność oraz możliwość wykorzystania odciętych skosów na dachach kopertowych, tak aby nie było odpadów.

   Blachy trapezowe występują w różnych profilach, oznaczane są dużą literą T oraz cyfrą, która najczęściej oznacza wysokość profilu w milimetrach. Na przykład blacha trapezowa T18, to blacha o wysokości 18mm.

   Najniższym profilem jest T8, który stosowany jest do małych bram garażowych i elewacji o stosunkowo małych powierzchniach, a także do podsufitek dachowych.

   Kolejnymi profilami są trapezy T14 oraz T18. Są stosowane do krycia dachów na budynkach mieszkalnych oraz inwentarskich, tam gdzie można zastosować mały rozstaw łat drewnianych bądź metalowych (do 50 cm.)

   Profile od T35 oraz większe stosowane są do krycia dachów oraz elewacji na większych budynkach przemysłowych, ze względu na właściwości nośne takich blach, ponieważ nie rzadko muszą one przyjmować dodatkowe obciążenia, a rozstaw łat jest stosunkowo duży.

   Dodatkowo blachy trapezowe produkowane z różnych grubości blach, najczęściej 0,4 mm,
0,5 mm, 0,7 mm oraz 1mm oraz w różnych powłokach lakierniczych, a także bez powłok lakierniczych, czyli blachy ocynkowane i alucynkowe.

Głównym dostawcą blach trapezowych do LUB-DACH jest firma Bratex.

Blachy trapezowe Bratex występują w czterech profilach: T8 T14 T18 T35, ocynkowane, alucynkowe oraz lakierowane, w grubościach 0,5 i 0,7 mm.

Ciekawym produktem są blachy w profilu T8 w kolorach drewnopodobnych ZŁOTY DĄB, ZŁOTY DĄB 3D, ORZECH.

Blachy trapezowe Bratex:

T8 (zdjęcie), T14 (zdjęcie), T18 (zdjęcie), T35 (zdjęcie)

    Lub-Dach w Lublinie posiada dodatkowo w ofercie blachy trapezowe takich producentów jak: BLACHY PRUSZYŃSKI   SOLAN WAT   BUDMAT   RUUKKI.

    W firma Lub-Dach jest również dystrybutorem blach panelowych na rąbek zatrzaskowy, które często mają podobne zastosowanie do blach trapezowych.

BLACHY NA RĄBEK ZATRZASKOWY

Pokrycia dachowe w Lublinie – Blachy na rąbek zatrzaskowy

Technicznie  to jedno z najlepszych rozwiązań jeżeli chodzi o blachy dachowe. Mało przetłoczeń, schowane wkręty, fabrycznie wycięte otwory, nowoczesny wygląd, to wszystko sprawia, że inwestycja w takie pokrycie dachowe gwarantuje spokojne i bezpieczne użytkowanie.

Najlepszą opinią wśród inwestorów i dekarzy cieszą się panele na rąbek zatrzaskowy SNAP LOCK firmy Bratex, których my jako Lub-Dach jesteśmy wiodącym dystrybutorem w Lublinie.

Panele na rąbek zatrzaskowy Bratex SNAP LOCK występują w trzech przetłoczeniach:

TRADYCYJNE PŁASKIE

BRATEX PANEL RĄBEK SNAP LOCK PŁASKI

MIKRO-FALA

BRATEX PANEL RĄBEK SNAP LOCK MIKRO FALA

SEMI-FALA 

BRATEX PANEL RĄBEK SNAP LOCK SEMI FALA

SEGMENTOWE 

BRATEX PANEL RĄBEK SNAP LOCK PANELOWY

Przetłoczenia w panelach Snap Lock ograniczają falowanie blachy. Istotnym szczegółem przy panelach Bratex Snap Lock są dekielki Bratex Seam-Lock, czyli nie widać nieestetycznych otworów rąbka. Dodatkiem który można zastosować do paneli na rąbek zatrzaskowy jest mata wygłuszająca ograniczająca hałas podczas deszczu.

Produktem typu panel zatrzaskowy na rąbek, który jest godny uwagi jest również panel Ruukki Classic, który również jest w ofercie Lub-Dach.

Ponadto polecamy również znajdujące się w naszej ofercie blachy trapezowe.

BLACHODACHÓWKI Z POSYPKĄ

Pokrycia dachowe Lub-Dach w Lublinie – Blachodachówka z posypką

Wysoka jakość, estetyka, unikalne kształty, szerokie spektrum zastosowań, wyciszenie, mały ciężar, to najważniejsze cechy blachodachówek z posypką. Jednym z największych producentów blach z posypką jest firma Gerard wcześniej znana pod nazwą Ahi Roofing, a nasza firma Lub-Dach jest dystrybutorem marki blachodachówek z posypką Gerard.

Ten rodzaj pokrycia dachowego pochodzi z Nowej Zelandii i na dobre przyjął się w Europie a co za tym idzie, w Polsce. Blacha alucynk oraz wysokiej jakości posypki mineralne zapewniają wysoką jakość oraz wyjątkowy wygląd dachu.

Najczęściej blachodachówki z posypką są stosowane na budynkach hotelowych i restauracyjnych, lecz równie często blachy z posypką wybierają inwestorzy prywatni do pokryć dachowych na swoich budynkach mieszkalnych.

Gerard posiada kilka kształtów blachodachówek z posypką, z czego niektóre z nich, a mianowicie Corona i Senator, nadają się do wykonania tzw. wolego oka, co wyróżnia tego typu pokrycia dachowe.

Blachodachówki Gerard:

GERARD CORONA

GERARD CORONA

GERARD SENATOR

GERARD SENATOR 2

GERARD ALPINE

GERARD ALPINE

GERARD HERITAGE

GERARD HERITAGE

GERARD CLASSIC

GERARD CLASSIC

GERARD DIAMANT

GERARD DIAMANT

GERARD MILANO

GERARD MILANO

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty oraz do zapoznania się z naszymi realizacjami

Oprócz blachodachówek z posypką Gerard na rynku występują blachy Tilcor oraz Metrotile

Nasza oferta powstała dzięki starannemu wyselekcjonowaniu najlepszych rodzajów blachodachówek. Z myślą o naszych Klientach przygotowaliśmy również szeroki wybór blachodachówek modułowych.

BLACHODACHÓWKI MODUŁOWE

Pokrycia dachowe Lub-Dach w Lublinie – Blachodachówki modułowe

Blachodachówki modułowe są pokryciami dachowymi, które przebojem wdarły się do branży dachowej i wygląda na to, iż na dobre zadomowiły się w gustach inwestorów budujących swoje wymarzone domy.

Tradycyjne blachodachówki modułowe faliste ostatnio ustępują trochę miejsca płaskim blachodachówkom modułowym, co spowodowane jest ostatnim trendom na rynku dachowym.

Lub-Dach w swojej ofercie posiada zarówno faliste jak i płaskie dachówki modułowe co pozwoliło naszej firmie stać się czołowym dystrybutorem tego typu pokryć dachowych w Lublinie i województwie lubelskim. Głównym dostawcą dachówek modułowym do naszej firmy jest producent blach dachowych Bratex.

  

bratex scandinaviaSCANDINAVIA

Blachodachówka modułowa Scandinavia firmy Bratex jest jednym z najlepszych produktów w swojej klasie. Wyróżnia ją szereg rozwiązań technicznych takich jak np. kieszeń montażowa w miejscu nałożenia się na siebie czterech blach lub też najwyższa zawartość Cynku (350g/m2) w powłoce Ceramic Matt BT, co pozwoliło producentowi na udzielenie BEZTERMINOWEJ gwarancji. Scandinavia występuje również w powłoce Premium Matt szwedzkiej huty SSAB.

 


bratex savanna2SAVANNA – NOWOŚĆ

Pierwsza płaska blachodachówka modułowa, której producentem jest firma Bratex. Coraz większym zainteresowaniem na rynku pokryć dachowych cieszą się pokrycia płaskie. Firma Bratex postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom i jako alternatywę do płaskich dachówek stworzyła płaską blachodachówkę Savanna. Jest to rozwiązanie dla osób które cenią sobie taki właśnie wygląd dachu a jednocześnie nie chcą obciążać konstrukcji dachowej. Płaska blachodachówka modułowa Savanna to są również wymierne oszczędności, ponieważ w porównaniu z dachówkami koszt całej inwestycji przemawia znacznie na korzyść blachodachówki Savanna. Płaska blachodachówka modułowa Savanna produkowana jest z dwóch rodzajów blach: blacha szwedzkiej huty SSAB w grubości 0,6 mm ze zwiększoną zawartością Cynku (350 g/m2) z powłoką Ceramic Matt BT, oraz w powłoce Premium Matt szwedzkiej huty SSAB o grubości 0,5 mm.

 

 

brass quadroBRAAS QUADRO

Firma Braas oprócz dachówek betonowych oraz ceramicznych w ofercie posiada płaską blachodachówkę modułową Quadro. Braas Quadro to unikalna blachodachówka płaska modułowa o grubości 0,7 mm, lakierowana proszkowo.Grubość lakieru wynosi aż 120 µm, co stanowi największą grubość lakieru na blachach dachowych dostępnych na rynku.

To co odróżnia BraasQuadro od tradycyjnych blach dachowych, to sposób produkcji. Chodzi konkretnie o kolejność w jakiej jest nakładany lakier. Tradycyjne blachodachówki i blachy trapezowe są tłoczone po nałożeniu lakieru, gdzie istnieje ryzyko osłabienia go w miejscach zagięć. Blachy Braas Quadro malowane są po wytłoczeniu, a więc lakier jest mocny w każdym miejscu.

W Lub-Dach w Lublinie możemy pochwalić się realizacjami z płaską blachodachówką modułową Braas Quadro.

 

 

W ofercie Lub-Dach posiadamy również dachówki modułowe innych producentów takie jak:

 • RUUKKI FINNERA
 • RUUKKI HYYGGE
 • BUDMAT VENECJA
 • BUDAT MURANO
 • NOVATIK

Wśród licznych rodzajów blachodachówek szczególnie polecamy naszym Klientom również blachodachówki z posypką.

BLACHODACHÓWKI

Pokrycia dachowe firmy Lub-Dach w Lublinie – Blachodachówki

Blachodachówki to najczęściej wybierane pokrycie dachowe na lokalnym rynku. Szerokie spektrum kształtów, kolorów, rodzajów surowca, pozwala na dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do potrzeb każdego Klienta. Tradycyjne kształty oraz tradycyjny montaż blachodachówek pozwala na sprawne przeprowadzenie inwestycji budowy dachu zarówno na etapie wyboru pokrycia dachowego, jak i samego montażu dachu.

Jesteśmy jednym z największych dystrybutorów blachodachówek w Lublinie i województwie lubelskim, dlatego gwarantujemy oferty zawsze w konkurencyjnych cenach.

 

BLACHODACHÓWKI BRATEX

Lub-Dach jest największym dystrybutorem blachodachówek Bratex w Lublinie.
Firma Bratex to bardzo dynamicznie rozwijający się producent blachodachówek.

W swojej ofercie Bratex posiada blachy z hut: SSAB, VOESTALPINE, ARCELOR. Warto zaznaczyć, iż blachy Bratex produkowane są w wielu nowoczesnych powłokach lakierniczych, takich jak powłoki Bio-based Technology, do wykorzystania których stosuje się składniki pochodzenia naturalnego zamiast ropopochodnych. Na uwagę zasługuje również powłoka Ceramic Matt BT ze zwiększoną zawartością Cynku 350g/m2, co pozwala firmie Bratex na udzielenie bezterminowej gwarancji.

Modele blachodachówek Bratex

PLATINO

BRATEX PLATINO

VELLO

BRATEX VELLO

ALLANO

BRATEX ALLANO

VILANO

BRATEX VILANO

 

 

BLACHODACHÓWKI INNYCH PRODUCENTÓW

W ofercie posiadamy blachodachówki innych producentów m.in.

 • RUUKKI
 • BUDMAT
 • BLACHOTRAPEZ
 • SOLAN
 • FINISHPROFIL
 • DACHPOL
 • PRUSZYŃSKI.

Dodatkowo w ofercie posiadamy blachówki modułowe. Ponadto w naszym asortymencie znajdą Państwo również blachodachówki z posypką.

DACHÓWKI BETONOWE

Pokrycia dachowe Lub-Dach w Lublinie – Dachówki betonowe

Wbrew pozorom dachówki betonowe to bardzo trwały materiał na pokrycie dachu, stosowane od wielu lat na całym świecie. Bardzo wiele dachów wykonanych z dachówek betonowych liczy sobie ponad 100 lat. Pragniemy zwrócić uwagę, iż obawy związane z potencjalnym zielenieniem dachówek betonowych są grubo przesadzone, o czym piszemy w naszym poradniku.

Lub-Dach posiada w ofercie dachówki betonowe marki Braas.

Firma Braas jest wiodącym producentem dachówek betonowych w Europie. Dla inwestorów poszukujących optymalnych rozwiązań w relatywnie niskich cenach - dachówki betonowe Braas występujące w dwóch powłokach Cisar i Lumino, to idealny wybór. Braas gwarantuje bardzo wysoką jakość i wytrzymałość dachówek betonowych, a zastosowanie gwarancji systemowej Braas wraz z oryginalnymi akcesoriami dachowymi pozwala na spokojne i pewne użytkowanie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się płaska dachówka betonowa Braas Teviva oraz falista dachówka Betonowa Braas Bałtycka.

 

Faliste dachówki betonowe Braas

BAŁTYCKA 

BRAAS BAŁTYCKA

ROMAŃSKA 

BRAAS ROMAŃSKA

CELTYCKA 

BRAAS CELTYCKA

 

Płaskie dachówki betonowe Braas

TEVIVA

BRAAS TEVIVA

TEGALIT

BRAAS TEGALIT

W naszej firmie Lub-Dach uzyskacie Państwo wszelkie informacje o dachówkach betonowych Braas oraz innych producentów jak Creaton czy Nelskamp.

Zapraszamy do skorzystania z naszych promocji Lub-Dach na dachówki betonowe w Lublinie.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą dachówek ceramicznych. Dysponujemy także blachodachówkami, blachami na rąbek zatrzaskowy i trapezowymi oraz pozostałymi materiałami do krycia dachów.

SKONTATUJ SIĘ Z NAMI: ul. Janowska 1 w Lublinie, 81 307 68 86

home email back
top

All Rights Reserved © 2017 - www.lub-dach.pl   |   Polityka prywatności RODO
Projekt i wykonanie: www.epix.com.pl 

facebook_page_plugin